Lapas karte

Par mums raksta

Apvienot dabas saglabāšanu ar saimniekošanu? Jā, tas ir iespējams!

26.09.2024

  Inga Melberga,  santa.lv , 21.06.2024

«Dabisko pļavu produkts» – tas nav tikai zīmodziņš vien. Tā ir augstvērtīga produkta kvalitātes zīme, kuru novērtē gan smalki restorāni, gan prasīgākie klienti. Saimnieks Pērs Vinge Petersens zina, kā vienlaikus rūpēties par dabiskajām pļavām, gan arī izaudzēt gaļas liellopus.

Bioloģiski sertificēta saimniecība SIA Rukši šo praksi veiksmīgi īsteno, nodarbojoties ar gaļas šķirņu liellopu audzēšanu. Saimniecība atrodas Dienvidkurzemē un apsaimnieko platības -  tai skaitā dabiskajos zālājos - vairākos pagastos un pat Liepājas ezera dabas liegumā. Saimnieka Pēra Vinges Petersena vadībā tiek nodrošināta pilna cikla ražošana no teļu ieguves līdz gaļas pasniegšanai galdā, un to iecienījuši kā individuāli klienti, tā restorāni.

Skatiet video! 

Projekts DABAS BANKA top ar Latvijas vides aizsardzības fonda atbalstu

Aitkopība - bioloģiskās daudzveidības uzturēšanai

08.03.2024

aitkopiiba--biologiskaas-daudzveidiibas-uztureeshanaizvaigznjuaitas.jpgLatvijas tumšgalves (LT) šķirnes aitu saimniecības SIA "StarSpace" saimnieki Anna un Arnis Ginteri ir pilna laika informācijas tehnoloģiju nozares darbinieki. Uz pastāvīgu dzīvi laukos Arņa vectēva saimniecībā Ginteri pārcēlās 2008. gada dižķibeles laikā pēc mājokļa pārdošanas Rīgā. Saimnieki uzsver – ekstensīvā aitkopība, kas aizvien tiek pilnveidota, viņiem ir līdzeklis bioloģiski daudzveidīgo pļavu īpatsvara palielināšanai. Savukārt pašu spēkiem izveidotā observatorija (viena no divām privātajām observatorijām Latvijā) esot jaunības trakums jeb hobijs, kas cita starpā papildina uzņēmuma naudas plūsmu. Anna Gintere un Arnis Ginters intervijā "Agro Tops" stāsta par savu uzņēmējdarbības filozofiju.

Rakstu lasiet šeit: Aitkopiba_biologiskaas_daudzveidiibas_uztureeshanai_Agrotops_Marts.24.pdf

Zīmols - Atbalsts dabisko pļavu apsaimniekotājiem / Agrotops, Marts 2024

06.03.2024

zimols-atbalstsdabiskoplavuapsaimniekotaajiemagrotopsmarts-24.jpgLatvijas Dabas fonds 2023. gadā projekta LIFE-IP LatViaNature ietvaros uzsāka darbu pie zīmola izveides, lai atbalstītu dabisko jeb ES nozīmes zālāju biotopu apsaimniekotājus, kuri ražo produktus vai sniedz pakalpojumus. 2024. gada janvāra beigās notika zīmola oficiāls atklāšanas pasākums un zīmes “Dabisko pļavu produkts” lietošanas tiesību piešķiršana pirmajiem ražotājiem.

Zīmes lietošanas tiesību saņēmēji ar savu saimniekošanas praksi saglabā un atjauno dabiskos zālājus, nodrošinot Latvijas iedzīvotājus ar pārtikas produktiem un tūrisma pakalpojumiem. Šie dabisko zālāju apsaimniekotāji ir spilgts piemērs tam, ka ražošana var tikt balstīta salīdzinoši ekstensīvās metodēs un dabiskie zālāji ir veiksmīgi integrējami ražošanas ciklā, tādējādi gūstot ieņēmumus.

Rakstu lasiet šeit: DPP_Agrotops_Marts.24.pdf

Ko mums var dot dabiskā pļava? / Ieva dzīvo zaļi, Marts 2024

06.03.2024

ko-mums-var-dot-dabiskaa-plavaievadzivozali.jpgViens no svarīgākajiem mūsdienu pasaules jautājumiem ir tas, kā iespējams savienot dabas saglabāšanu un produktīvu, pelnošu saimniekošanu. Kā izmantot dabas resursus, tos nenoplicinot? Vai tas vispār ir iespējams?

Žurnālā "Ieva dzīvo zaļi" Latvijas Dabas fonda komunikācijas vadītāja Liene Brizga-Kalniņa skaidro un stāsta par jaunu pieeju - dabas aizsardzības integrēšanu saimniekošanā.

 Latvijas Dabas fonds gada sākumā nāca klajā ar jaunumu - zīmi "Dabisko pļavu produkts", kuru varam uzskatīt gan par inovatīvu dabas aizsardzības metodi, gan par patērētāju izglītošanas instrumentu, gan par produktu popularizēšanas rīku.

Rakstu lasiet šeit Ieva_dzivo_zali_Marts.24.pdf